Władze Krakowa

Głównym spośród największych przeszkód w większości miast w Polsce jest komunikacja. Polskie gminy nie są przygotowane do tak ogromnego nasilenia ruchu, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się ilości aut na polskich ulicach. Przez to właśnie główną z najważniejszych kierunków rozwoju jakie powinno podjąć niemalże każde województwo jest inwestycja w transport i infrastrukturę komunikacyjną. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to priorytet, który pozwoli poprawić zadowolenie mieszkańców a także usprawni całokształt infrastruktury miasta.

Wśród okolicznych lokalizacji, inwestycje drogowe jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Mieszkańcy w referendum opowiedzieli się za metrem, jednak zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową i nawierzchnie drogowe trzeba zainwestować dużo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie linię autobusową – pierwszą w Polsce,
nowoczesne linie tramwajowe na Ruczaju,
w pełni przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w planach Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilkanaście nowych połączeń pomiędzy już istniejącymi drogami oraz remonty już powstałych tras tramwajowych oraz dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie lubią – problemy w komunikacji i dojazdach do biur dają się im we znaki na co dzień. Warto zaś mieć jasność tego, że bez remontów infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, wymagać trzeba wytrwałości.Majchrowski
Inwestycje w komunikacje to nie jedynie następne drogi, ale również doskonalszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie lepsza i odporna. ( kolejnym z takich wzorów może być odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga dodatkowo wielu zmian i inwestycji, by poruszało się po mieście wygodnie. Zarówno samochodem, ale też tramwajami. Ale widać wyraźnie, że całość jest na najlepszej drodze do tego, by mieszkańcom żyło się tu naprawdę miło i przyjemnie.