terapia alkoholowa 

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – czyli alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednak nie musisz sam cierpieć. Istnieje dużo dostępnych procedur leczenia, jakie wspomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, by wrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

Leczenie alkoholizmu

Przeróżne elementy, takie jak:
•    historia lekarska,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać istotną rolę w sukcesie Twojego powrotu do dobrego samopoczucia. Leczenie alkoholizmu winno być kontrolowane przez skład ekspertów lekarskich w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym państwie są liczne środowiska leczenia alkoholizmu i są obsługiwane przez znawców, jacy pomogą Tobie przejść przez każdy etap procesu powrotu do zdrowia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą świętować Twoje sukcesy oraz współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Nie zapominaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż jedna druga osób powraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej aniżeli 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zakończeniu leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego, należy asystować w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na leczenie?
Przed nawiązaniem leczenia jednostka musi najpierw rozpoznać własny stan oraz mieć ochotę opuścić alkohol. W pewnych momentach jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym wraz członkowie rodziny lub też przyjaciele są w stanie rozpocząć interwencję alkoholową. Łączy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o nadmierne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja pomaga również zapoczątkować dyskusję na temat dostępnych opcji leczenia i pomocy.

Nie ma poprawnego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli niemniej jednak nie pozostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać dużo akcesoryjnych problemów, takich jak komplikacje zdrowotne, tarapaty finansowe, trudności z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.