suplementy na menopauzę

Mimo, iż coraz większa część kobiet i to w różnych kategoriach wiekowych dba o to, aby spożywane posiłki były wartościowe, często, że nasz sposób odżywiania wymaga suplementacji. A o co? O specjalne mieszanki mineralne. Jako że rynek odżywek ciągle jeszcze się rozwija, ilość możliwości wyboru może utrudniać decyzję.
Warto zatem wiedzieć, czym kierować się przy zakupie preparatu, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Preparat suplementacyjny nie powinien być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Zdarza się jednak że konkretnych minerałów czy związków witaminowych nie jesteśmy w stanie przyjąć wraz z pokarmem. Dobierając preparat można poradzić się farmaceuty lub innej posiadającej wiedzę osoby. Korzystnie mieć na uwadze swój wiek. Odmiennych elementów potrzeba organizmowi nastoletniej dziewczyny, a zupełnie innych – potrzeba kobiecie w okresie przekwitania.
Czytaj artykuł o suplementach dla kobiet, dopasowanych do ich wieku
Z wykorzystaniem właściwego preparatu można przykładowo zminimalizowania różnorodnych niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, charakterystycznego dla ciężarnych czy w okresie laktacji pań. Natomiast jeżeli borykamy się z przewlekłym zmęczeniem lekarstwem może okazać się specyfik mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Bez znaczenia jednak, jaki typ suplementu kupimy. Konieczne jest jego odpowiednie dawkowanie – systematyczne, lecz w żadnym wypadku nie nadmierne.